Q&A

Udostępnij:

Q&A

Spływa do nas zewsząd mnóstwo pytań na temat tego co robimy, jak działamy i w jaki sposób Wy drogie dziewczyny, możecie się zaangażować. Postanowiłyśmy zebrać wszystko w jedną całość, abyście mogły znaleźć odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania.

PYTANIA OGÓLNE


Czym się zajmujemy?

Organizujemy Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki. Panny młode mogą w czasie jego trwania wystawić swoją suknię na sprzedaż lub zakupić suknie na swój ślub.


Skąd jesteśmy? Gdzie działamy?

Jesteśmy z Krakowa i tu możecie nas na co dzień spotkać. 


Czy planujemy kolejną edycję Festiwalu? 

Tak! Musicie jednak troszkę uzbroić się w cierpliwość, ponieważ jesteśmy uzależnione od decyzji rządu w kwestii obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Jak tylko będziemy znać konkretną datę, od razu poinformujemy Was o tym za pośrednictwem naszych social mediów. Śledźcie koniecznie nasz Facebook i Instagram.


PYTANIA OD PRZYSZŁYCH PANIEN MŁODYCH:


Czy po Festiwalu suknie są jeszcze dostępne i można je zakupić? 

Suknie można kupić jedynie podczas Festiwalu. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy w styczniu pofestiwalową wyprzedaż, jednak nie możemy zagwarantować, że będzie miała ona miejsce po raz kolejny.


Czy Festiwal będzie też w innych miastach?

Póki co, kolejną edycją ponownie planujemy w Krakowie. Nie mówimy jednak nie i jesteśmy otwarte na nowe lokalizacje.


W jakich cenach są suknie?

Suknie są w przeróżnych cenach. W ofercie posiadamy zarówno te przecenione z 10 tys. na 3 tys. lub suknie za 700 zł. Większość sukni jest jednak w przedziale 2500 - 1500 zł. Szeroki wachlarz możliwości cenowych to również jedna z zalet sukien z drugiej ręki.


Czy są dostępne rozmiary petite i plus size? 

Jesteśmy uzależnione od tego, jakie suknie dostarcza nam panny młode. Doświadczenie wyniesione z pierwszej edycji Festiwalu mówi nam jednak, że jest taka szansa. Suknie zaczynały się bowiem od rozmiaru 32 do rozmiaru 44, a więc wybór był naprawdę szeroki.


Czy podczas Festiwalu są konsultacje krawieckie? 

Na Festiwalu dostępni są specjaliści z różnych dziedzin, którzy gwarantują Wam fachową konsultację. Możecie porozmawiać między innymi z krawcowymi, brafitterkami, wizażystkami itp.


Czy warto przyjść na Festiwal nie przymierzając wcześniej sukni? 

Biorąc udział w Festiwalu warto znać swoje preferencje dotyczące sukien ślubnych, ponieważ czas przymiarek to 1 godzina. Nie wyklucza to jednak faktu, że możecie przyjść na Festiwal nie mierząc wcześniej sukien. 


Jakie style sukni mamy w ofercie? 

W przypadku sukien ślubnych jesteśmy uzależnione od modeli, jakie dostarczą nam panny młode. Podczas pierwszej edycji Festiwalu mieliśmy w ofercie eleganckie suknie, jak i te luźniejsze, w stylu boho. Syrenki, księżniczki, empire, kielichy, tuby i inne. Wszystkie miałyśmy w ofercie.


Ile mam czasu na przymiarki na festiwalu?

Przymiarki podczas Festiwalu trwają godzinę. 


PYTANIA OD PANIEN MŁODYCH, KTÓRE CHCĄ WYSTAWIĆ SUKNIE:


Czy skupujemy suknie ślubne?

Nie skupujemy sukien ślubnych. Pośredniczymy w ich sprzedaży.


Gdzie i kiedy można zgłosić suknię?

Przed każdym Festiwalem ogłaszamy nabór. Nie przyjmujemy sukni przez cały rok. Wszystko jest wyraźnie opisane w naszych social mediach.


Jakie suknie przyjmujemy? 

Weryfikujemy Wasze zgłoszenia, szczerze doradzamy, czy suknia ma szanse na sprzedaż. Musicie pamiętać, że moda się zmienia. Suknia, która była modna w 2015 roku może tymczasowo wyjść z mody, a suknia z 2008 roku może wciąż zachwycać. Tutaj nie ma reguły. 


Czy suknia musi być czysta? 

Suknia musi być wyczyszczona (po ślubie i sesji). Jeżeli suknia leżała dłuższy okres w szafie, warto ją odświeżyć, gdyż szansa na jej sprzedaż będzie większa. 


Jak wystawić suknię?

Suknie wystawia się poprzez formularz na naszej stronie www. Zawsze ogłaszamy na naszych social mediach, kiedy otwieramy nabór na suknie na kolejne edycje festiwalu.

 

Jak dostarczyć suknię?

Suknie możecie dostarczyć osobiście (Kraków) lub wysłać przesyłką kurierską.


Co w przypadku kiedy suknia się nie sprzeda? 

Gdy suknia się nie sprzeda, możecie ją odebrać/możemy ją odesłać. Dla zainteresowanych tworzymy specjalne pakiety przechowywania sukni po Festiwalu. Wiemy, że zajmują one sporo miejsca w Waszych szafach.


Czy mogę wystawić suknię z defektem? 

Tak. Musicie jednak pamiętać, że defekt nie może być spory, a cena sukni również musi być odpowiednio obniżona.


Czy pobieracie prowizje od sprzedaży? 

Tak. Jeżeli suknia się sprzeda, pobieramy 15% prowizji od sprzedaży. 


Czy wystawiając suknię mam gwarancje, że ona się sprzeda? 

Wystawiając suknię na Festiwalu, nie jesteśmy w stanie dać Wam gwarancji, że suknia się sprzeda. 


Jak przechowujecie suknie?

Suknie przechowujemy w suchym i bezpiecznym salonie przy ulicy Długiej w Krakowie. Każda z sukien jest bezpieczna w oznakowanym pokrowcu.