Wszystko co powinnaś wiedzieć, chcąc wystawić suknię na Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki

Udostępnij:

Wszystko co powinnaś wiedzieć, chcąc wystawić suknię  na Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki

Dziewczyny, dostajemy od Was sporo pytań dotyczących wystawienia sukien na Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki. Z myślą o Was stworzyłyśmy specjalny artykuł, w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania oraz opisujemy proces wystawienia sukni. Mamy nadzieję, że ten tekst wiele Wam wyjaśni oraz pomoże w zgłoszeniu Waszych kreacji. Jeżeli nie znalazłyście poniżej odpowiedzi na nurtujące Was pytania - napiszcie do nas wiadomość prywatną.

Czym się zajmujemy?


Organizujemy Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki. Panny młode mogą w czasie jego trwania wystawić swoją suknię na sprzedaż lub zakupić suknie na swój ślub.


Jak wygląda Festiwal? 


Festiwal Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki to jednodniowy, ogromny salon sukien ślubnych. Na Festiwalu przyszłe Panny Młode mogą przymierzyć Wasze suknie ślubne pod okiem konsultantek. 


Czy skupujecie suknie ślubne? 


Nie skupujemy sukien ślubnych, tylko pośredniczymy w ich sprzedaży. Chcąc dać drugie życie swojej sukni ślubnej, możesz wystawić ją na naszym Festiwalu, a my zrobimy wszystko, aby znaleźć jej drugą właścicielkę.


Kiedy mogę przekazać Wam suknię, aby wystawić ją na Festiwalu?


Nowe suknie przyjmujemy zazwyczaj 2 miesiące przed Festiwalem. Nabór sukni zawsze wyraźnie ogłaszamy na naszych kanałach w social media. Aby wystawić suknię należy zakupić bilet w kwocie 100 zł (cena biletu podczas ogłoszonej rekrutacji). Jeżeli, któraś z Was z jakiegoś powodu chce wystawić suknię wcześniej, istnieje taka możliwość, jednak cena biletu poza oficjalnym naborem to 180 zł. 

 

Jak wystawić suknię na Festiwalu? 


Aby wystawić suknię na Festiwalu musicie odwiedzić naszą stronę www.wieczniebiala.pl. W prawym górnym rogu znajduje się ikona “wystaw suknię”. Po jej kliknięciu pojawi się formularz kontaktowy. Uzupełnijcie wszystkie informacje z gwiazdką oraz koniecznie wgrajcie zdjęcia sukni ślubnej! Po wszystkim, zapoznajcie się z regulaminem, gdyż jest on podstawą do wystawienia sukni na Festiwalu. Znajdziecie w nim wszystkie informacje dotyczące wystawienia sukni ślubnej. Akceptując go, zgadzacie się na warunki uczestnictwa w Festiwalu.


Po wysłaniu zgłoszenia, nasza strona www przekieruje Was do zakupu biletu uczestnictwa w Festiwalu. Jeżeli taka opcja Wam się nie pojawi lub ją przeoczycie - skontaktujcie się z nami! Po opłaceniu biletu skontaktujemy się z Wami w przeciągu 2 dni roboczych w celu ustalenia sposobu przekazania sukni ślubnej. 

 k

Po kliknięciu w ikonę w prawym, górnym rogu “wystaw suknię”, strona przekieruje Cię do formularza zgłoszeniowego.

 p

Uzupełnij wszystkie dane oznaczone *. Następnie wyślij zgłoszenie. 


Jeżeli wystawię suknię wcześniej, będzie ona dostępna na przymiarki?


Tak. Suknia przed Festiwalem będzie dostępna na przymiarki w naszym małym salonie w Krakowie. Przymiarki nie są prowadzone tylko wtedy, kiedy zaczyna nam brakować miejsca na ich swobodne przeprowadzenie (z powodu przyjmowania nowych sukien na Festiwal) . 


Czy mogę Wam oddać suknię za darmo?


Oczywiście, że tak! Wiemy, że część z Was w szafach ma już nieco nieaktualne suknie i ich szansa na sprzedaż maleje z każdą chwilą. My z chęcią takie suknie przyjmiemy, aby dać im drugie życie. W najbliższym czasie planujemy kilka projektów krawieckich!


Czy należy coś zapłacić wystawiając suknie na Festiwalu?


Tak. Wystawiając suknię ślubną na Festiwalu należy wykupić jej bilet uczestnictwa w wydarzeniu w wysokości 100 zł. Jest to opłata bezzwrotna, która pozwala nam zorganizować częściowo Festiwal. 


Czy weryfikujecie każdą suknię ślubną przed wystawieniem?


Nie. Mówimy otwarcie, że gusta Panien Młodych są różne. Należy pamiętać, że aby suknia się sprzedała, musi się mieścić w obecnych trendach ślubnych, zatem większość sukien z np. 2010 roku nie znajdzie nowej właścicielki. Gdy widzimy zgłoszoną suknię, która według nas ma zerowe szanse na sprzedaż - kontaktujemy się z właścicielką. Jeżeli macie dylemat czy Wasza suknia mieści się w standardach modowych - śmiało napiszcie do nas przed jej zgłoszeniem! Dodamy jednak, że bardzo rzadko odmawiamy przyjęcia sukni na Festiwal!


Jakich sukien nie przyjmujecie na Festiwal?


Przede wszystkim nie przyjmujemy brudnych sukien. Żadna z nas nie chciałaby przymierzać ubłoconej lub zakurzonej sukni. Zdajemy sobie sprawę, że nie każda plama zejdzie z kreacji. O takim fakcie należy poinformować w zgłoszeniu i ustalić odpowiednią cenę biorąc pod uwagę mankament sukni.


Jak przygotować suknię na Festiwal? 


Każda z sukien powinna być wyczyszczona. Jeżeli suknia posiada po ślubie i weselu mankamenty, radzimy aby je naprawić u krawcowej. Jeżeli z jakiegoś powodu tego nie zrobicie, poinformujcie nas o tym w zgłoszeniu i ustalcie odpowiednią cenę. Suknie najlepiej dostarczyć w pokrowcu wraz z wieszakiem, którego nie będzie Wam szkoda. Jeżeli suknię chcecie sprzedać z dodatkami, wsadźcie je do pokrowca, najlepiej zabezpieczając w osobną siatkę, folię lub pudełko.


Co w przypadku gdy moja suknia się nie sprzeda?


Gdy suknia nie sprzeda się po Festiwalu, zostaje u nas jeszcze przez 2 tygodnie. Możliwe, że któraś z Panien Młodych po nią wróci. Po tym czasie istnieją dwa rozwiązania:

Suknie można osobiście odebrać w Krakowie lub odeślemy ją przesyłką kurierską za pobraniem.
Można zakupić bilet na następną edycję Festiwalu oraz przechowanie sukni i udostępnienie jej w tym czasie na przymiarki co zwiększa możliwość jej sprzedaży. Oferta jest wysyłana mailowo po zakończonym Festiwalu.

Czy pobieracie prowizje w przypadku sprzedaży? 


Tak. Jeżeli uda nam się sprzedać suknię, pobieramy 15% prowizji od ustalonej przez Ciebie ceny.


Jak dostarczyć do Was suknie? 


Suknie można dostarczyć osobiście w Krakowie lub wysłać przesyłką kurierską lub paczkomatem. Ze względu na nieciekawe przygody, sukien radzimy nie wysyłać Pocztą Polską. Adres dostarczenia lub wysyłki podajemy po dokonaniu zakupu biletu.


Jak wycenić suknię? 


Dziewczyny, pamiętajcie, że Wasza suknia traci na wartości minimum 20% w momencie gdy odbierzecie ją z salonu. Dodatkowo, była ona używana w dniu Waszego ślubu. Jeżeli suknia jest w stanie nienagannym, radzimy, aby cena była przynajmniej o 30% niższa od ceny wyjściowej. Jeżeli suknia jest naderwana, poplamiona lub uszkodzona, cena powinna być przynajmniej 40% niższa. Wiele z sukien na Festiwalu jest przecenionych nawet o 50, a nawet 60%. Na cenę sukni również wpływa jej marka, projektant oraz rok kolekcji. Jeżeli macie problem z wyceną sukni, możecie do nas napisać w wiadomości prywatnej i pomożemy wycenić suknię. 


Czy mogę sprzedać dodatki osobno? 


Nie. Jeżeli decydujesz się sprzedać dodatki, nie wyceniaj ich osobno. Cena jest jedna. Jeżeli Pani Młoda będzie chciała negocjować cenę w momencie zakupu - odezwiemy się do Was!


Czy mogę podać cenę do negocjacji?


Na metkach informacyjnych, które widnieją przy sukni, nie informujemy o możliwości negocjacji, dlatego, że nie każda Panna Młoda chce schodzić z ceny swojej kreacji. Możecie podać kwotę minimalną jaką chcecie uzyskać za suknię, a my zapiszemy ją w systemie. Gdy Panna Młoda chcąca zakupić Waszą suknię będzie negocjować cenę, będziemy wiedzieć jak bardzo możemy ją obniżyć. 

 

Czy suknia jest bezpieczna?


Odwiedzające nas przyszłe Panny Młode informujemy, że sukien nie można przymierzać w makijażu. Przed przymiarką pilnujemy aby ściągać biżuterię, która może zaciagnąć koronki. Suknie są mierzone w czystym pomieszczeniu. Należy jednak pamiętać, że udostępniając suknię na przymiarkę może się ona lekko pobrudzić.


Czy wystawiając suknię na Festiwalu mam gwarancję, że się ona sprzeda? 


Niestety, nie możemy dać gwarancji, że dana suknia się sprzeda. Gusta Panien Młodych są różne. Same wybierałyście suknie ślubną i zapewne wiecie, że na widok tej jedynej serce nieco szybciej bije! Nam może dana suknia się bardzo podobać, ale oczarować musi swoją przyszłą właścicielkę. My jedynie możemy doradzić o potencjale sprzedażowym kreacji :)

Czy mogę być obecna na Festiwalu?


Nie. Jeżeli jesteś Panną Młodą, która wystawia suknie na Festiwalu, nie możesz brać w nim czynnego udziału. Na Festiwalu mamy ponad 100 sukien ślubnych, jest to nierealne, aby każda właścicielką stała przy swojej sukni. Chcemy zagwarantować swobodę i komfort Pannom Młodym, które nas odwiedzają i szukają “tej jedynej”.


Skąd jesteśmy? Gdzie działamy?


Jesteśmy z Krakowa i tu możecie nas na co dzień spotkać.