Menu Zamknij

Nasza historia

Wiecznie Biała powstała w 2020 roku dzięki Nadji, która jest pomysłodawczynią oraz właścicielką firmy, a w pracy łączy swoją pasję do mody i krawiectwa z miłością do planety oraz ideą less waste. Pomysł aby dać drugie życie sukniom ślubnym, narodził się dużo wcześniej. Nadja miała różne pomysły na własny biznes. Jednak wygrało zamiłowanie do mody i ekologii. Poznajcie historię Wiecznie Białej i dowiedzcie się jak powstał pierwszy Festiwal Sukien Ślubnych Wiecznie Biała.

Wszystko zaczęło się już w dzieciństwie. Pasję do mody zaszczepiła w niej Babcia, która uwielbiała tworzyć na maszynie przeróżne kreacje. Nadja już wtedy snuła marzenia o ślubie i sukni ślubnej, którą narysowała w swoim pamiętniku, a projekt chowała przed światem pod poduszką. Z biegiem lat Nadja zaczęła uczestniczyć w kursach krawieckich, aż w końcu odziedziczyła po Babci maszynę do szycia i sama zaczęła przygodę z przeróbkami. W tym czasie wiele jej koleżanek rozpoczęło przygotowania do ślubu, a Nadja towarzyszyła im w poszukiwaniu sukni. Wówczas zrozumiała, że brakuje wydarzenia, na którym mogłaby kupić wymarzoną kreację w lepszej cenie, z drugiej ręki – w myśl idei less waste. We wspaniałej atmosferze, pięknym wnętrzu, z szampanem w ręku i bliskimi wokół, a trudno znaleźć tą jedyną w komisie pozbawionym ślubnego klimatu. I tak narodził się pomysł stworzenia Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki Wiecznie Biała.

Nadja wiedziała, że aby jak najwięcej sukni ślubnych dostało drugie życie musi zaprosić do współpracy kobiety, które tak jak one kochają modę, od lat śledzą branżę ślubną oraz troszczą się o planetę. Znalazła fotograficzny profil Mai na Instagramie i postanowiła do niej napisać. Już podczas pierwszego spotkania w jednej z krakowskich kawiarni dziewczyny znalazły nić porozumienia i zaczęły działać. Stworzyły plan i strategię działania. Nadja zajęła się całą logistyką i organizacją wydarzenia, a Maja wraz z Nadią pracowała nad jak najlepszą wizualną stroną Festiwalu. Dziewczyny skupiły się na szukaniu Panien Młodych, które chcą wystawić swoje sukienki. Na początku były to głównie kreacje koleżanek i znajomych. Dzięki Oli, która dołączyła do teamu, idea spodobała się kolejnym kobietom i  podczas pierwszego festiwalu udało się zgromadzić prawie 100 różnych modeli. W międzyczasie dziewczyny wybrały idealne miejsce wydarzenia.

I tak 26 września 2020 w The Beauty Space Cracow odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki Wiecznie Biała, która zyskała rozgłos i uznanie wśród Panien Młodych, ale także w branży ślubnej. Początki nie były proste, to mimo wszelkim przeciwnościom, wydarzenie okazała się sukcesem, dzięki któremu narodziło się wiele znajomości, pięknych wspomnień i kolejne projekty.

POZNAJ NASZE FESTIWALE