Menu Zamknij

Jak wycenić suknię ślubną – porady i wskazówki

Wiemy, że koszty wesela (i nie tylko) w ostatnim czasie znacząco wzrosły i dlatego każda z Was szuka okazji, żeby część z nich się zwróciła. Dlatego przychodzimy do Was z rozwiązaniem! W Wiecznie Białej możecie dać sukniom drugie życie i odzyskać część pieniędzy za zakup kreacji. Wspaniała okazja prawda?

W tym artykule przeczytacie o tym, co wziąć pod uwagę przy wycenie sukni i jak to zrobić, ponieważ same ustalacie jej wartość oraz jakie są koszty wystawienia kreacji.

Jak wycenić suknię

Wiele z Was zadaje nam to pytanie zanim zdecyduje się na wystawienie swojej kreacji. To bardzo indywidualna kwestia i zależy od wielu czynników m.in. marki, materiału, zużycia kreacji, jej wieku czy ogólnego stanu.

Najważniejsze jest to, aby wyprać suknię. Oddając ją do profesjonalnego czyszczenia nabierze świeżości i będzie się pięknie prezentować się na wieszaku.

Na początku jednak warto dokładnie przyjrzeć się sukni i zobaczyć, czy nie została ona uszkodzona. To naturalne, że podczas zabawy czy sesji kreacja została delikatnie naderwana lub poplamiona. Watro zadać sobie pytanie, czy chciałbyś założyć na swój ślub suknię, która jest brudna lub posiada widoczne wady. Dokładnie przyjrzyjcie się każdej warstwie materiału. Zobaczcie, czy w spódnicy nie ma wystających nitek, dziurek, naderwanego materiału czy koronek. W gorsecie sprawdźcie, czy nie zostały uszkodzone koraliki, ramiączka są solidnie przyszyte, nie ma zabrudzeń od napojów i jedzenia, plam potu. Koniecznie oceńcie działanie suwaka lub wiązania gorsetu. Jeśli suknia posiada jakieś mankamenty, najlepiej oddajcie ją w ręce krawcowej, która sprawi, że nie będzie po nich żadnego śladu. Jeżeli nie macie na to czasu, a wady w sukni są niewielkie to możecie ją u nas wystawić, informując w formularzu o wszelkich defektach. Pamiętaj jednak, że cena sukni musi być wtedy odpowiednio niższa.

Przy wycenie sukni weźcie pod uwagę także jej wiek. Teoretycznie największą szansę na sprzedaż mają suknie z trzech poprzednich sezonów, ponieważ najbardziej wpisują się w aktualne trendy. Jednak gusta Panien Młodych są różne i każda szuka swojej wymarzonej kreacji.

Wasza suknia traci na wartości minimum 20% w momencie, gdy odbierzecie ją z salonu. Jeśli wasza kreacja nie była przez was noszona (to częsta sytuacja np. jeśli przez pandemię zrezygnowaliście z hucznego ślubu i wesela), ale wisi w waszej szafie, cena powinna być niższa o 30% od wartości zakupu. Cena sukni spada, ponieważ jest szyta na zamówienie i dopasowana do waszej sylwetki. Jeśli suknia była używana w dniu Waszego ślubu, wesela, a także podczas sesji zdjęciowej i jest w stanie nienagannym, radzimy, aby cena była przynajmniej o 30% – 40% niższa od ceny wyjściowej. Jeśli suknia ma drobne uszkodzenia powstałe podczas zabawy – dziurki od obcasa, naderwane ozdoby, wystające nitki, których nie naprawiłyście u krawcowej, to wtedy warto obniżyć wartość kreacji o 50% – 60%. Jeżeli suknia jest trwale poplamiona lub uszkodzona, cena powinna być jeszcze niższa. Wiele z sukien na Festiwalu jest przecenionych nawet o 70%. Wtedy Panny Młode, które zdecydują się na ich zakup, mają wiele możliwości na przerobienie kreacji, ponieważ jest to w zasięgu ich budżetu.

Koszt wystawienia sukni

Zanim zdecydujecie się wystawienie kreacji i jej wycenę, zapoznajcie się z kosztami, jakie musicie ponieść, jeśli chcecie dać sukni drugie życie. Stworzyłyśmy specjalny model, który da jeszcze więcej szans na znalezienie nowych właścicielek sukniom.

Subskrypcja to koszt 39,99 zł za miesiąc. Dzięki subskrypcji szanse na drugie życie sukni ślubnej są o wiele większe niż podczas prób sprzedaży na portalach aukcyjnych. W trakcie trwania subskrypcji kreacje będą brały udział we wszystkich Festiwalach i przymiarkach, ich zdjęcia będą dostępne w katalogu online, a wybrane modele wezmą udział w trunk showach. Dodatkowo zapewniamy miejsce na przechowywanie kreacji. O wszystkich zaletach subskrypcji przeczytacie tutajPrzy wystawieniu sukni należy także zapłacić opłatę wstępną w wysokości 100 zł. Jeśli suknia się sprzeda pobieramy 20% prowizji. Jeśli decydujecie się na wystawienie sukni za 2 000 zł, finalnie otrzymacie 1 600 zł. Łatwo możecie to policzyć i od razu wiedzieć, ile zyskacie na wystawieniu kreacji.

Dzięki tym kosztom możemy pokryć sumę utrzymania naszego krakowskiego salonu oraz organizacji przymiarek, sesji i Festiwalu. Event na najwyższym poziomie możemy zorganizować tylko z pomocą profesjonalnych firm i osób. 

Zanim uzupełnicie formularz i go wyślecie, kilka razy przemyślcie cenę sukni. Jeśli dalej macie wątpliwości, jak wycenić tak sentymentalny przedmiot – napiszcie do nas. Pomożemy Wam ustalić odpowiednią stawkę, a potem zrobimy wszystko, żeby dać jej drugie życie.

Pamiętajcie również, że każdą suknię traktujemy z takim samym szacunkiem i dbamy o to, żeby była w nienagannym stanie, bo wiemy jak ważne są one zarówno dla poprzednich jak i przyszłych właścicielek.