Menu Zamknij

Jak wycenić suknię ślubną – porady i wskazówki

Wiemy, że koszty wesela (i nie tylko) w ostatnim czasie znacząco wzrosły.  Wiele z Was szuka okazji, żeby część z nich się zwróciła. Dlatego przychodzimy do Was z rozwiązaniem! W Wiecznie Białej możecie dać sukniom drugie życie i odzyskać część pieniędzy za zakup kreacji.

Wspaniała okazja prawda? W tym artykule przeczytacie o tym, co wziąć pod uwagę i jak wycenić suknię ślubną, ponieważ same ustalacie jej wartość oraz jakie są koszty wystawienia kreacji. Potem czeka Was już tylko uzupełnienie formularza i oczekiwanie na dobrą wiadomość.

Przygotuj suknię na drugie życie

Zanim przejdziecie dowiecie się jak wycenić suknię, najpierw należy ją starannie przygotować na drugie życie. Wiemy, że po ślubie nie zawsze macie ochotę wracać do weselnych klimatów. Nie chcecie już inwestować w kreacje i nie macie czasu na wizyty w zakładach krawieckich. Podjeździe do tematu przedsiębiorczo. Czym lepiej się przygotujecie, tym większe prawdopodobieństwo szybkiej sprzedaży oraz waszego zadowolenia z transakcji

Na początku warto dokładnie przyjrzeć się sukni i zobaczyć, czy nie została ona uszkodzona. To naturalne, że podczas zabawy czy sesji kreacja została delikatnie naderwana lub poplamiona. Dokładnie przyjrzyjcie się każdej warstwie materiału. Zobaczcie, czy w spódnicy nie ma wystających nitek, dziurek, naderwanego materiału czy koronek. W gorsecie sprawdźcie, czy nie zostały uszkodzone koraliki, ramiączka są solidnie przyszyte, nie ma zabrudzeń od napojów i jedzenia, plam potu. Koniecznie oceńcie działanie suwaka lub wiązania gorsetu. Jeśli suknia posiada jakieś mankamenty, najlepiej oddajcie ją w ręce krawcowej, która sprawi, że nie będzie po nich żadnego śladu. Jeżeli nie macie na to czasu, a wady w sukni są niewielkie to możecie ją u nas wystawić, informując w formularzu o wszelkich defektach. Pamiętaj jednak, że cena sukni musi być wtedy odpowiednio niższa.

Foto. Agnieszka Cytacka

Watro zadać sobie pytanie, czy chciałbyś założyć na swój ślub suknię, która jest brudna lub posiada widoczne wady. Uszkodzenia czy zabrudzenia bardzo często zniechęcają Panny Młode do zakupu. Szczególnie jeśli widzą obok suknie w nienagannym stanie. Nasze klientki są świadome swoich wyborów i bardzo skrupulatne, dlatego często przeglądają każdy centymetr sukni. To dlatego że chcą w dniu ślubu wyglądać najpiękniej. Co bardzo cenimy, bo wiemy, że suknia z drugiej ręki nie musi wyglądać na używaną.

Najważniejsze jest to, aby wyprać suknię. Oddając ją do profesjonalnego czyszczenia nabierze świeżości i będzie się pięknie prezentować się na wieszaku. Tylko takie modele są dostępne w Wiecznie Białej, ponieważ zależy nam na szybkiej sprzedaży, ale przede wszystkim na dużym komforcie Panien Młodych, które do nas przychodzą.

Jak wycenić suknię

Wiele z Was zadaje pytanie jak wycenić suknię zanim zdecyduje się na wystawienie swojej kreacji. To bardzo indywidualna kwestia i zależy od wielu czynników m.in. marki, materiału, zużycia kreacji, jej wieku czy ogólnego stanu. Weź pod uwagę takie czynniki jak: rok zakupu, cenę zakupu, mankamenty. Gdy już masz wszystkie niezbędne informacje, suknia jest wyprana oraz dobrze się jej przyjrzałaś, przejdź do wyceny sukni. Możesz w tym celu skorzystać z specjalnego szablonu, który znajduje się poniżej. 

Od ceny zakupu sukni odejmij następujące wartości:

30%

Jeśli kreacja nie była noszona, ale wisi w waszej szafie, cena powinna być niższa o 30% od wartości zakupu. Cena sukni spada, ponieważ jest szyta na zamówienie i dopasowana do waszej sylwetki, a w cenę zakupu wliczany jest także koszt usługi.

Wasza suknia traci na wartości minimum 30% w momencie, gdy odbierzecie ją z salonu. Dlaczego? Ponieważ cena zakupu to nie tylko koszt materiałów i szycia. To także cena usługi. Obsługa profesjonalnego salonu z sukniami ślubnymi zrobiła wszystko, abyście cały czas czuły się w pełni zaopiekowanie. Oprócz momentu wyboru, została zdjęta miara.  Konsultantka pomagała zakładać suknie, poświeciła cały swój czas i uwagę. Być może zostałyście poczęstowane szampanem, na kilka dni przed ślubem dokonano ostatnich poprawek. Taka usługa jest jednorazowa. To w Waszej pamięci ten dzień pozostanie na zawsze.  Kolejna właścicielka sukni już nie doświadczy tych przeżyć.

40-50%

Jeśli suknia była używana w dniu Waszego ślubu, jest z aktualnego lub poprzedniego sezonu, a jej stan jest nienagannym – radzimy, aby cena była przynajmniej o 40% – 50% niższa od ceny wyjściowej.

50-70%

Jeśli suknia ma drobne uszkodzenia powstałe podczas zabawy: dziurki od obcasa, naderwane ozdoby, zabrudzenia (nawet te w środku), wystające nitki, których nie naprawiłyście u krawcowej lub ma 2 lub 3 lata. Wtedy warto obniżyć wartość kreacji o 50% – 60%. 

75%

Jeżeli suknia jest trwale poplamiona lub uszkodzona, ma już kilka lat, cena powinna być jeszcze niższa. Wiele z sukien na Festiwalu jest przecenionych nawet o 70%. Wtedy Panny Młode, które zdecydują się na ich zakup, mają wiele możliwości na przerobienie kreacji, ponieważ jest to w zasięgu ich budżetu. 

Koszt wystawienia sukni

Zanim zdecydujecie się wystawienie kreacji i jej wycenę, zapoznajcie się z kosztami, jakie musicie ponieść, jeśli chcecie dać sukni drugie życie. Stworzyłyśmy specjalny model, który da jeszcze więcej szans na znalezienie nowych właścicielek sukniom.

Przy wystawieniu sukni należy także zapłacić opłatę wstępną w wysokości 100 zł. Subskrypcja to koszt 39,99 zł za miesiąc. Dzięki subskrypcji szanse na drugie życie sukni ślubnej są o wiele większe niż podczas prób sprzedaży na portalach aukcyjnych. To dlatego że Panna Młoda może skorzystać z profesjonalnej obsługi, zobaczyć i przymierzyć wiele kreacji, dowiedzieć się jakich przeróbek dokonać. W trakcie trwania subskrypcji kreacje będą brały udział we wszystkich Festiwalach i przymiarkach, ich zdjęcia będą dostępne w katalogu online, a wybrane modele wezmą udział w trunk showach. Dodatkowo zapewniamy miejsce na przechowywanie kreacji. O wszystkich zaletach subskrypcji przeczytacie tutaj.

Jeśli suknia się sprzeda pobieramy 20% prowizji. Jeśli decydujecie się na wystawienie sukni za 2 000 zł, finalnie otrzymacie 1 600 zł. Łatwo możecie to policzyć i od razu wiedzieć, ile zyskacie na wystawieniu kreacji.

Możliwość negocjacji

Zawsze najważniejszą rzeczą przy wyborze sukni przez Pannę Młodą jest magiczne „to coś”. To na co zwracają Panny Młode przy zakupie sukni na Festiwalu Sukien Ślubnych z Drugiej Ręki dowiecie się z tego filmu. Jeśli nasza klientka zakocha się w mierzonym modelu, dokonanie zakupu jest już tylko kwestią czasu. Jeśli wybrana sukienka wykracza poza budżet Panny Młodej możemy obniżyć kwotę sukni.  W formularzu znajdziecie pole „cena negocjacyjna”. Jeśli wpiszecie tam sumę odmienną od ceny sprzedaży, mamy w ten sposób możliwość dostosowania ceny do budżetu klientki. O wiele łatwiej dojść nam do zadowolenia obydwu stron.

Pamiętajcie także, że w każdym momencie możecie zmienić cenę sukni. Wystarczy wysyłać do nas wiadomość.

Foto. Piotr Rakowski
Foto. Piotr Rakowski

Zanim uzupełnicie formularz i go wyślecie, kilka razy przemyślcie jak wycenić suknię. Jeśli dalej macie wątpliwości, jak wycenić suknię – tak sentymentalny przedmiot, napiszcie do nas. Pomożemy Wam ustalić odpowiednią stawkę. Potem zrobimy wszystko, żeby dać jej drugie życie. Pamiętajcie, że każdą suknię traktujemy z takim samym szacunkiem i dbamy o to, żeby była w nienagannym stanie. Wiemy jak ważne są one zarówno dla poprzednich jak i przyszłych właścicielek.